دوره پنجم روبیکمپ

سوالات متداول و پیش ثبت‌نام دوره پنجم روبیکمپ

روبیکمپ یک مدرسه آنلاین لیدرشیپ در زمینه تکنولوژی برای نوجوانان است، نوجوانانی که میخوان روزی در حوزه تکنولوژی مدیر یا موسس شوند. روبیکمپ دوره پنجم فقط ۸۰ دانشجو خواهد پذیرفت تا در یک دوره یک‌ساله (چهار ترم) و در بستر یک کامیونیتی علاوه بر مهارت‌های سخت، نگرش یک لیدر را کسب کنن. امیدواریم که تو هم یکی از پذیرفتگان امسال روبیکمپ باشی.

ترم اول (تابستان) برای تمام پذیرفته‌شدگان رایگان است، و دانشجویان در انتهای ترم اول میتونن برای بورسیه روبیکمپ درخواست دهند. در انتهای ترم اول براساس عملکرد دانشجویان و شرایط‌شان فقط به ۴۰ نفر و بین ۵۰-۱۰۰ درصد بورسیه روبیکمپ تعلق خواهد گرفت. اولویت دریافت بورسیه با افرادیه که توسط معرفان روبیکمپ معرفی شوند. همچنین پکیج سخت‌افزاری روبیکمپ برای شرکت‌ در کلاس‌های روبیکمپ فقط به افراد دارای معرف داده‌میشه و دانشجویان بدون معرف میتونن با رایانه شخصی خود در کلاس‌های روبیکمپ شرکت کنند. حضور در ترم تابستان کمک می‌کنه تا دانشجویان روبیکمپ علاوه بر یادگیری برنامه‌نویسی پایتون و زبان انگلیسی با فضای روبیکمپ بیشتر آشنا شوند و در صورت عدم کسب بورسیه آگاهانه برای ادامه روبیکمپ با پرداخت شهریه‌ تصمیم بگیرند.

پیش ثبت‌نام

چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام‌ کنند و معیارهای پذیرش در روبیکمپ چیست؟

تمام نوجوانان ۱۴-۱۷ ساله مستعد در زمینه تکنولوژی که در تلاش‌اند روزی مدیران تکنولوژی ایران و دنیا شوند می‌توانند در روبیکمپ ثبت‌نام‌کنند، کسانی که از زندگی و آینده‌اشان بیشتر می‌خواهند.

روبیکمپ هر سال فقط یک دوره دارد چون شکل‌گیری ذهنیت لیدرشیپ و مدیریت یک فرایند طولانی است و کیفیت فارغ‌التحصیلان روبیکمپ برای ما مهم است. هر سال بین ۵-۱۰ درصد متقاضیان در روبیکمپ پذیرش می‌گیرند و حدود ۶۰ درصد از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند. متقاضیان براساس معیارهای زیر ارزیابی و پذیرش می‌شوند:

 • استعداد در تکنولوژی: افراد کنجکاو که ارتباط خوبی با تکنولوژی در دسترس دارند.
 • مسولیت‌پذیر: کسانی که باور دارند که تنها مسؤل زندگی و آینده‌اشان خودشان هستند.
 • مشاهده‌گر و عملگرا: افرادی که مشکلات اطراف را مشاهده و با ابزارهای دم‌دستی آن را حل می‌کنند.
 • هوش‌اجتماعی بالا: کسانی که شرایط افراد دیگر را با جزییات درک و با آن همدلی و برای حل آن کاری می‌کنند.
 • قدردان: نوجوانانی که قدردان فرصت‌ها و افرادی هستند که باعث بهبود زندگی آن‌ها شده است.

روند ارزیابی و پذیرش چگونه است؟

 1. ۱- پیش‌ثبت‌نام (۲۲-۳۰ فروردین): دریافت اطلاعات عمومی و حضور در کانال تلگرام روبیکمپ برای ادامه روند.
 2. ۲- آشنایی با روبیکمپ (۱-۷ اردیبهشت): در این هفته متقاضیان در طی جلسات اختیاری با روبیکمپ آشنا می‌شوند، دانشی که شانس پذیرششان را افزایش می‌دهند.
 3. ۳- آزمون عملی (۱-۷ اردیبهشت): متقاضیان باید مسیر آزمون عملی را با تلفن همراه کامل کنند. این مسیر چند مرحله‌ای و در یک ساعت قابل انجام است.
 4. ۴- تکمیل ثبت‌نام (۷-۱۰ اردیبهشت): افراد بر اساس شناختی که در آن یک‌ هفته به دست‌آورده‌اند یا از قبل داشته‌اند باید فرم نهایی ثبت‌نام را کامل کنند. این فرم مهم‌ترین شاخص تصمیم‌گیری ما خواهد بود و تکمیل آن حدود ۲ ساعت طول خواهد کشید.
 5. ۵- مصاحبه (۱۵-۳۰ اردیبهشت): براساس فرم‌ها، دو برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت می‌شوند تا در یک مصاحبه آنلاین ۲۰ دقیقه‌ای در گوگل میت با متقاضی و والدینش آشنا شویم.
 6. ۶- اعلام نتایج (نیمه اول خرداد): اسامی افرادی که پذیرفته‌شده‌اند در ابتدای خرداد و در کانال تلگرام اعلام‌خواهد شد.
 7. ۷- شروع دوره پنجم (نیمه تیر): دانشجویان دوره پنجم در نیمه تیر ماه آنبورد شده و دوره را شروع می‌کنند. افراد دارای معرف تا این زمان پکیج سخت‌افزاری را دریافت می‌کنند.
روند پذیرش دوره پنجم
پیش ثبت‌نام

دوره یکسال روبیکمپ به چه صورت است؟

هر دوره روبیکمپ ده ماه و شامل ۴ ترم و هر فصل از سال، یک ترم محسوب میشه.

ترم اول، تابستون. در این ترم دانشجویان روبیکمپ برنامه‌نویسی با پایتون ، زبان انگلیسی، و مهارت‌های توسعه فردی با محوریت خودشناسی رو می‌گذرونند. همچنین در روبیگپ‌هایی که هر دو هفته یکبار برگزار میشه با افراد، شغل و مسیر شغلی کسایی که در حوزه تکنولوژی فعال هستند آشنا میشن تا اگر براشون جالب بود برای این شغل هدف‌‌گذاری و تلاش کنند. روبیگپ‌ها تا انتهای دوره هر دو هفته یکبار تکرار میشه.

ترم دوم، پاییز. وبیکمپی‌ها بعد از آشنایی با رشته‌ها و استاد هر رشته، رشته‌ تخصصی خودشان در روبیکمپ را از بین هشت رشته علوم داده، الکترونیک، گرافیک، توسعه اپلیکیشن، توسعه وب، رسانه، امنیت شبکه، طراحی بازی انتخاب‌می‌کنند. برای انتخاب رشته ابتدا با اساتید، مسیر شغلی و جزییات آن رشته آشنا می‌شوند. باید در مورد رشته‌ها تحقیق کنند و انگیزه‌نامه بنویسند و یکی از رشته‌ها را به عنوان رشتهٔ اصلی خود انتخاب کنند. به این صورت یادگیری اصول اولیه رشته انتخابی را شروع‌ می‌کنند. به طور همزمان ترم دوم آموزش زبان انگلیسی و مهارت‌های نرم با محوریت روابط اجتماعی هم ادامه دارد.

ترم سوم، زمستون. در این ترم سوم، روبیکمپی‌ها رشته‌ی انتخابی خود را در سطح پیشرفته ادامه می‌دهند. برای پروژه پایانی این ترم، روبیکمپی‌ها باید در یکی از پلتفرم‌های فریلنسری عضو شوند و تلاش کنند یک پروژه عملی را به عنوان پروژه پایان ترم سوم تحویل دهند و به این صورت فریلنسری را تجربه می‌کنند. در این ترم، ترم سوم زبان انگلیسی و مهارت‌های نرم با تمرکز بر مهارت‌های کار گروهی ادامه پیدا میکنه.

ترم چهارم، بهار. در ترم چهارم روبیکمپی‌ها وارد کارگاه‌های کارآفرینی و کسب‌و‌کار می‌شوند. در این مرحله، روبیکمپی‌ها می‌آموزند با نگاه نقادانه مشکلات اطراف خود را مشاهده و برای برطرف کردن اون ایده‌پردازی کنند، و با استفاده از دانش و مهارت‌های خود، ارزشی خلق کنند که در جامعه اثر مثبت و برای خود نفع اقتصادی همراه دارد. به صورت خلاصه یاد می‌گیرند که تفکر خلاقانه داشته باشند. همزمان ترم چهارم زبان انگلیسی و آموزش مهارت‌های نرم نیز ادامه دارد.

تایم‌لاین دوره پنجم
پیش ثبت‌نام

با برای فردای بچه‌های ایران